Мерапрыемства "Правільна харчуйся - здароўя набірайся"

У рамках рэалізацыі праекта» здаровае харчаванне з дзяцінства - залог здароўя ў будучыні «16 Красавіка для паралеляў 2 класаў было праведзена мерапрыемства пад назвай»правільна харчуйся – здароўя набірайся".

Мерапрыемства адпавядала узроставым і псіхалагічным асаблівасцям навучэнцаў, прайшло на высокім эмацыйным уздыме. У працэсе мерапрыемства дзеці даведаліся пра тое, што харчаванне школьніка павінна быць збалансаваным і для здароўя дзяцей найважнейшае значэнне мае захаванне рэжыму прыёму ежы. Гэтак жа даведаліся, што пры складанні меню абавязкова ўлічваюцца патрэбы арганізма, звязаных з яго ростам і развіццём. Але не толькі аб здаровай і карыснай ежы была размова. Была закранута тэма аб тым, што шкодзіць нашаму здароўю - гэта любімыя прадукты ўсіх школьнікаў: чыпсы, сухарыкі, жавальныя гумкі і газаваныя напоі. Актыўнасць вучняў на розных этапах была высокай, псіхалагічная атмасфера-добразычлівай. Навучэнцы 2» Б»і 2» у «класаў падрыхтавалі да прагляду тэатралізаванае выступленне пад назвай»спрэчка гародніны". Увазе гледачоў быў прапанаваны відэаролік»Рэклама карыснага прадукту". Напрыканцы сустрэчы былі падведзены вынікі конкурсу плакатаў»вітамінавая азбука". Усе ўдзельнікі гэтага конкурсу былі ўзнагароджаны граматамі.

Такім чынам, дзеці атрымалі масу станоўчых эмоцый ад прапанаванага мерапрыемства.